ULOGE

BALETI U KOJIMA JE IGRAO

Naziv baleta Kompanija ili mesto održavanja Koreograf
1942.    
Pas de deux iz opere Taïs
(partnerka - profesorka Nina Kirsanova)
Školski koncert
Beograd
Nina Kirsanova
1943.    
Bolero
Balerina i banditi
Karneval
Narodno pozorište, Beograd Boris Romanov
Boris Romanov
Nataša Bošković
1944.    
Fantastična simfonija
Čarobni dućan
  Miloš Ristić
( Léonide  Massine)
Miloš Ristić
(Léonide Massine)
1945.    
Divertisman(Polka,Largo)   Mile Jovanović
    Žorž Skrigin
Valpurgijska noć   Boris Kniaseff
Polovecki logor   Žorž Skrigin
    (Mikhail Fokine)
Poema   Mira Sanjina
Prolećne vode   Marina Olenjina
Šeherezada   Marina Olenjina
Sudbina   Vera Kostić
Igra   Vera Kostić
1946.    
Slavenski ples   Mira Sanjina
1947.    
La Légende du bouleau Original Ballets Russes du Colonel de Bazil Boris Kniaseff
Les Femmes de bonne humeur   Léonide Massine
Les Sylphides   Mikhail Fokine
Le Mariage d’Aurore   Marius Petipa 
Le Fils prodige   George Balanchine
L’oiseau de feu   Mikhail Fokine
Le bal des cadets   David Lichine
Les Sylphides International  Ballet Mona Inglesby  Mikhail Fokine
La Belle au bois dormant   Marius Petipa
Le Lac des sygnes   Petipa,Ivanov
Le Carnaval   Mikhail Fokine
1948.    
Noir et Blanc Grand Ballet de Monte Carlo Marquis de Cuevas Serge Lifar
Brahms variations   Bronislava  Nijinska
Les Biches   Bronislava Nijinska
La Femme muette   Antonia  Cobos
Romeo et Juliette   Serge Lifar
Giselle   Petipa, Coralli, Perot
La Fille mal gardée   Alexandra Balachova
Le Lac des sygnes   Petipa, Ivanov
1949.    
Le Chevalier et la Licorne (Duet) Garden Fête, Pariz Merce Cunningham
Que le Diable l’emporte Ballets de Paris Roland Petit  Roland Petit
La Belle au bois dormant   Marius Petipa
Le Beau Danube   Léonide Massine
Le Rêve de Léonor   Frederick Ashton
Pas d’Action   Roland Petit
Adame Miroir   Janine Charrat
Thème et Variatons   Janine Charrat
Rendez-vous   Roland Petit
Le Combat (The Duel)   William Dollar
1951.    
Giselle London  Festival Ballet Coralli, Perot
Casse-noisette   Marius Petipa
Le Lac des sygnes   Petipa, Ivanov
Les Sylphides   Mikhail Fokine
Les Fâcheux Festival Enghien M. Berger
Abraham Opéra, Toulouse Janine Charrat
Melos Gala  Biarritz Aurel Milloss
Orfeo Biennale de Venise Janine Charrat
1952.    
Le Rêve Ballet de France Janine Charrat
Concerto   Janine Charrat
Flocons de neige   Alexander Volinine
Pour les enfants sages Les Ballets de Marigny Yvette Chauviré
L’Ecuyère   Serge Lifar
Nocturne   Victor Gsovsky
Armida Firenze Léonide Massine      
1953.    
Tri veka Baleta Pariske Opere (Vestris) Turneja sa Lycette Darsonval po gradovima Francuske Lycette Darsonval
Giselle Turneja sa Yvette Chauviré Coralli, Perot
Coppelia   Saint - Léon
Don Quichotte   Alexander Gorsky
Le Lac des sygnes   Petipa ,Ivanov
Suite en blanc   Serge Lifar
1954.    
Les Sylphides Turneja sa Alisijom Markovom Mikhail Fokine
L’Après-midi d’un faune   Vaslav Nijinsky
Casse - noisette   Marius Petipa
La Belle au bois dormant   Marius Petipa
Salome Paul Szilard Company Paul Szilard
Le Lac des sygnes   Petipa, Ivanov
Casse-noisette   Marius Petipa
Le Combat   William Dollar
L’Après-midi d’un faune   Vaslav Nijinsky
1955.    
Concerto Ballet de France Janine Charrat
Héraclès   Janine Charrat
Roméo et Juliette   Serge Lifar
Soirée musicale Monte Carlo John Taras
La Dryade Festival Enghien Victor Gsovsky
1956.    
Grand pas classique Turneja sa Yvette Chauviré Victor Gsovsky
Kvazimodo   Serge Lifar
Haut Voltage Ballet de France Maurice Béjart
Annabel Lee   George Skibine
Suite romantique Bayerische Staatstheater Coralli, Fokine
Cancones de la Noche   Lutys de Lus
Les Saisons Ballets M.Miskovitch Walter Gore
L’Echelle   Milko Šparemblek
Dick Sanders
Prométhée   Maurice Béjart
Le Rideau rouge (Entre cour et jardin)   John Taras
1957.    
Le Mandarin merveilleux Gostovanje  po Italiji Aurel Milloss
La Légende(Pelléas et Mélisande) Théâtre Marigny George Skibine
La Somnambule Les Ballets de Paque , Monte Carlo George Balanchine
Les Griffes Ballets Milorad Miskovitch John Taras
Quatuor   Milko Šparemblek
La Chaconne   Dimitrije Parlic
Divertissements du roi
Cycle
Monte Carlo Serge Lifar,
Jean Guelis
1958.    
Cache-Cache Monte Carlo Ronnie Aul
Le Poète assassiné Sadler’s Wells Theatre Ronnie Aul
La Belle Dame sans merci Ballets d’Edinburg Andrée Howard
Les Algues Ballet de France Janine Charrat
1959.    
Siñor de Mañara
Sid
Ballets Milorad Miskovitch Jack Carter,
Jean Combes
1960.    
L’Héros et son miroir Ballets Milorad Miskovitch Milko Šparemblek
La Comédie humaine Nervi festival, Ballet Europeo Léonide Massine
Le Sid Ballets Milorad Miskovitch Milorad Miskovitch
Cherche partenaire   Georges Reich
1961.    
La Chauve souris Ruth Page’s Chikago  Ballet Ruth Page
La Veuve Joyeuse   Ruth Page
1962.    
Orpheus Opéra, Marseille Joseph Lazzini
Jugement de Pâris Festival di Spoleto Milorad Miskovitch
Ce soir…. Théâtre de l’Etoile, Pariz Milorad Miskovitch
L’Après –midi d’un faune
(moderna verzija)
Ballet Milorad Miskovitch Milorad Miskovitch
1963.    
Tryptique pour une passion charnelle Grand Théâtre, Nancy Fred  Chrystian
Le Songe d’un nuit d’été Teatro Romano, Firenze Loris Gay
1964.    
Lelio Bobino,  Pariz Jean Guelis
Le Cendrillon Grand Ballet Marquis de Cuevas  Vaslav Orlikowsky
Roméo et Juliette HNK, Zagreb Dimitrije Parlić
Solitude Jacob’s Pillow Festival Boris Tonin
La Symphonie fantastique Grand Théâtre, Nancy Fred Chrystian
Alerte, puits 21 Pâris Ballet de France, Théâtre Champs - Elysées Janine Charrat
1965.    
Roméo et Juliette Marais Festival, Paris Dimitrije Parlić
Le Voyage d’Orphée Ballets Milorad Miskovitch Juan Corelli
Le Bal du destin L’Opéra, Nice Janine Charrat
Jenny von Westphalen
(Karl Marx)
Scandinavian Ballet, Arhus Elsa Marianne von Rosen
Klassisk Spil Scandinavian Ballets, Arhus Elsa Marianne von Rosen
La Fête du Roi Soleil Festival Nervi Serge Lifar
Adagio Ballets Milorad Miskovitch
(San Carlo, Napoli)
Serge Lifar
Divertissement Ballets Milorad Miskovitch Joseph Lazzini
Electra Ballet de France Janine Charrat
la Favorita(opera) Le Ballet International de Paris Milorad Miskovitch
1966.    
Cycle Ballet de France Janine Charrat
Maure de Venise Opéra, Nancy Fred Chrystian
1967.    
Bits and Pieces Ballets Milorad Miskovitch Ronnie Aul
1968.    
Joan de Zarissa Narodno pozorište, Beograd Dimitrije Parlić
Il Gabbiano Siena  Festival Loris Gay 
1969.     
One man show Beograd, Atelje 212 Dimitrije Parlić
1970.    
Scapin Grand Théâtre, Nancy Fred Chrystian
Le Creature di Prometeo Teatro Margherita, Genova Milorad Miskovitch
La symphonie fantastique Turneja SNP Novi Sad
(Holandija, Belgija)
Boris Tonin
1971.    
Hamlet La Fenice, Venezia Pierre Lacotte
Le Combat de Tancrede Dubrovnik, Festival Milorad Miskovitch
Sid Narodno pozorište, Beograd Milorad Miskovitch
1972.    
Variation Gala, Sens Serge Lifar
Sid The Dallas Civic Ballet Milorad Miskovitch
Deux mouvements Varsava Joseph Lazzini
Adagietto   Joseph Lazzini
1974.    
Oreste Atina, Festival Rallou Manou
1975.    
Poème d’Amour Aranđelovac Milorad Miskovitch
1982.    
Mozart e Salieri(Vestris) La Fenice, Venezia Milorad Miskovitch

 

Milorad Miskovic u predstavi